Fason talaşlı imalat; tasarım ve konstrüksiyonu tamamlanmış makine parçalarının üretim için talaşlı imalat tezgâhlarında işlenmesidir. Kesici takımlar kullanılarak şekillendirilen parçaların işlevsel olarak istenilen noktaya taşınması söz konusudur. Makesse Makine olarak fason talaşlı imalat konusunda ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap veriyoruz. Fason talaşlı imalat ihtiyacınız için Makesse Makine ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Fason Talaşlı İmalatta Tercih Edilen Yöntemler

Fason metal işleme konusunda kaliteyi maksimum seviyeye taşırken, ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermek en büyük hedefimiz. Bu doğrultuda ihtiyaçlarınızı karşılarken kalite odaklılığını da ön planda tutuyoruz. Peki, talaşlı imalat süreçlerinde hangi yöntemleri kullanıyoruz?

Talaşlı imalat, talaş kaldırma ile eş zamanlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Talaş kaldırma işlemi metalin işlenmesi esnasında gerçekleşen şekil değişimi, büzülme, parçalanma ve yıpranmalar nedeniyle görülen olaydır. Bu noktada ortaya çıkan fiziksel olay daha başarılı bir üretim sürecinin gerçekleşmesini destekler. Talaşlı imalatın gerçekleştirilmesinde verimlilik en yüksek seviyede olurken amaç daha kaliteli bir sonuç elde etmektir. Bu nedenle de fason talaşlı imalat çok özel bir teknoloji olarak kabul edilmektedir.

Fason İmalatta Talaşlı İmalatın Tercih Edilme Nedenleri?

Metal işleme sektöründe talaşlı imalatın kullanılmasının farklı nedenleri vardır. Bu çerçevede hedef hem maliyetleri düşürmek hem de kalitenin arzu edilen seviyeye ulaşmasını sağlamaktır. Malzemeden verimin en iyi şekilde alınabilmesi amacıyla hareket edilir. Malzemenin türü, yüzey standartları ve mekanik özellikleri talaşlı imalat ile alakalı önemli detaylardır.

Talaşlı imalatın tercih edilmesi pek çok maddenin kolaylıkla işlenebilmesini sağlar. Bu sayede de sınırın daha az olması sayesinde fason işleme süreci gerçekleşir. İmalat sürecinde boyutlarla alakalı da sınırlar oldukça azdır. Çünkü talaşlı imalatta kullanılan ekipmanlar sayesinde daha doğru sonuçlara ulaşmak mümkündür. Makesse Makine olarak bu konuda en başarılı çözümleri sizlerle buluşturuyoruz. Siz de talaşlı imalat konusunda en doğru sonuçlar için bizimle iletişime geçmelisiniz. Bu sayede sorunsuz bir fason imalat süreciyle karşılaşabilirsiniz.

5/5 - (3 Değerlendirme)